5 שיטות כיצד להיפטר מריחות רעים במקרר

אחרי החגים מגיעות השאריות. אך אפילו ללא החגיגות אנחנו מגזימים בכמויות האוכל ובצורה שבה אנו מאחסנים אותו. ידעתם כי מעבר למטהרי אוויר מלאכותיים ניתן להשתמש בתכשירים בריאותיים, זולים וירוקים על מנת להיפטר מריחות מקרר רעים? קודם כל, מומלץ לנסות מטהר אוויר טבעי למטבח שלנו ורק לאחר מכן לנסותו על המקרר.

תופתעו לגלות כי כל 5 האפשרויות ברשימה זולות יותר ממה שחשבתם וכל המרכיבים כבר קיימים במטבח שלכם, אז למה לא לנסות אותם בפעם הבאה שנרגיש ריח רע המגיע מן המקרר שלכם?

לפני שנבצע את הצעד הראשון, כדאי לזכור כי מומלץ לאחסן את האוכל בצורה נכונה ע"י אחסונו במיכלים סגורים על מנת שהריח לא יתפשט. ברגע שריחות אוכל ממספר מקורות מתערבבים, כימיקלים "ריחניים" נוצרים בגלל הטמפרטורה הנמוכה בתוך המקרר. חשוב לבצע בדיקה שגרתית שוטפת של תאריכי המוצרים במקרר ולזרוק את המוצרים שתוקפם פג.

5 השלבים הטבעיים להיפטר מריח רע במקרר:

1. וודאו שהמקרר נקי. אם לא, כבו אותו, הוציאו את כל תכולתו החוצה בזמן שהוא מפשיר, אחסנו את כל המוצרים במכשיר קירור אחר שלא יתקלקלו. נקו את כל המדפים והמגירות בעזרת עיסה סמיכה של סודה לשתייה ומים. בנוסף להסרה של כתמי אוכל, פעולה זו גם מסירה ריחות רעים.

2. לאחר מכן ניתן לטהר את המקרר עם סודה לשתייה. הציבו מיכל פתוח עם סודה לשתייה בתוכו ותנו לו לספוג את הריחות הרעים לתוכו לפחות ל-24 שעות.

3. אם סודה לשתייה לא מספקת, ניתן לפזר קפה טחון טרי בצורה שווה על צלחת ולהניח אותה במקרר ל-24 שעות. הקפה ידוע כסופג ריחות יעיל ביותר. במקום לזרוק את הקפה הטחון לאחר 24 השעות שהיה במקרר תוכלו לערבב אותו עם אדמה ולהשתמש בו כדשן לפרחים או עציצים שברשותכם.

4. כוונו את טמפרטורות המקרר והמקפיא בהתאם למוצרים – טמפרטורה גבוהה מידי גורמת לקלקול המוצרים ומזרזת היווצרות ריחות רעים. טמפרטורה נמוכה מידי תגרום לבזבוז חשמל מיותר ותתרום להתחממות כדור-הארץ.

5. לרענון הריח המקרר ניתן לספוג חתיכת צמר גפן ב-וניל ולהשאיר במקרר ל-12 שעות שיפיקו ריח נהדר וארומה נקייה.

עם הטיפים הנ"ל, תוכלו בקלות לשמור על המטבח ועל המקרר נקיים וריחניים במחיר סימלי. רק זיכרו שהמקרר מריח אך ורק בריחות של המוצרים שבו. דאגו לבחור את המזון שאתם אוכלים בקפידה ואחסנו אותו בצורה נכונה כך שתדירות הרענון שתידרשו לבצע בו תהיה נמוכה ביותר.

תורגם במקור מהמאמר:
http://greenlivingideas.com/2012/01/09/natural-remedies-to-deodorize-refrigerator/

הפוסט פורסם באוכל, החיים הטובים, כללי, שימושי עם התגיות , , , . הוסף למועדפים את הקישור הישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *