8 דרכים הכי טובות ליצירת הכנסה פסיבית

כמה נהדר זה יכול להיות אם יכולנו לקבל זרם מתמשך של כסף שיופקד לחשבוננו כל חודש? חישבו על זה. לא היינו צריכים לדאוג לשלם את החשבונות בזמן או לדאוג שיהיה לנו מספיק כסף עבור רכישת מוצרים למשפחתנו. תוספת של 2000 ש"ח, 4000 ש"ח ואולי מעט יותר בקלות יפחיתו מאיתנו דאגות ולחץ הנוגעים לכסף.

בעוד שקבלת הכנסה פסיבית ממספר מקורות היא האידיאל, מומלץ לבחור את המקור שמתאים ביותר עבורנו. לדוגמה, אם מרוויחים כסף מבלוג, צריך לשלם עבור אחסון האתר, לבחור את הנישה הנכונה, לעצב את האתר (או לשלם למישהו שיעצב עבורנו), יצירת לו"ז לכתיבת פוסטים, שיתוף הפוסטים שיצרנו, פיתוח קהילה, בלוג אורח ובחירת השותפים העסקיים הטובים ביותר עבור הנישה שלנו. כתיבת בלוג זו עבודה, אבל זו עבודה כיפית!

אם את/ה באמת רוצים להרוויח עוד הכנסה חודשית ולהתחיל לחסוך לפרישה (או לחיסכון), לימודים, חופשה וכו', קראו את 8 הדרכים הטובות ביותר ליצירת הכנסה פסיבית שלהלן. חלקן דורשות יותר עבודה מאחרות אך כולן יכניסו כסף נוסף לכיסכם.

8 הדרכים ליצירת הכנסה פסיבית

1. שיווק שותפים

שיווק שותפים זו בעצם עבודה מול חברה ו/או יזם ומכירת מוצריהם. לדוגמה, אם ברשותך אתר טכני, ניתן להפוך להיות משווק של חברה לאחסון אתרים או חברת המשווקת תוכנות אנטי-וירוס. ניתן להרוויח אלפי שקלים ואף עשרות אלפי שקלים אם האתר הוא בעל כמות נכבדת של תנועה וברשותך כמה אלפי מנויי דואר אלקטרוני. עבודה כמשווק שותפים דורשת התמדה וזמן. עליך ליצור תנועה לאתרך, שיווק בדואר אלקטרוני ובמדיה החברתית. האם זה בשבילך? לשיפוטך.

2. התחל עסק כפרילנסר

תמיד רצית להיות בעל עסק משל עצמך? ניתן לפתוח עסק צידי במקביל לעבודתך כשכיר במשרה מלאה או חלקית. לדוגמה, אם תפקידך מעצב גרפי או אתרים, תוכלו לפתוח עסק לעיצוב גרפי או אתרים משלכם מהצד. אם אתם אוהבים לעצב תכשיטים, תוכלו למכור את יצירותיכם בירידי אומנות וגם אונליין באתר ייעודי. פתיחת עסק עלול להיות מרתיע, אך אם הנכם מאמינים בעצמכם ובעבודתכם, תוכלו להרוויח כסף לא קטן, אפילו כמו השכר במשרתכם כשכירים. חפשו אנשים שעושים את מה שאתם רוצים לעשות ודלו מהם מידע, החל מהנושאים הטכניים של עסק ועד לנושאים הספציפיים לתחום העיסוק הרצוי. מצאו את שגיאותיהם וחפשו הדרכה מתאימה לשיפור ושדרוג.

3. שיווק רשתי

שיווק רשתי או שיווק רב-שלבי (ידוע גם כפירמידה) הינו אחד מההכנסות הפסיביות הפופולריות הקיימות. כאשר מצטרפים לחברה של שיווק רשתי, אתם הופכים לחלק מהקבוצה. המטרה, לרוב, היא להפוך למנהל, כגון מנהל מחוז של אזורך, מכיוון שכך ניתן להרוויח יותר כסף. החיסרון בשיווק רשתי הינו מנהיגות חלשה והדגש על בניית קבוצות במהירות. אם מצטרפים לקבוצה עם הנהגה חלשה, יהיה קשה מאוד להתחבר לשיווק רשתי. אם הקבוצה שאליה מצטרפים הינה בעלת הנהגה שיודעת כיצד לבנות ולפתח את האנשים והקבוצות, ניתן להצליח בגדול ואף להגיע לסכומים רציניים כגון 15,000 ש"ח ואף יותר בחודש. אזהרה קטנה: קראו את כל האותיות הקטנות והחוזים עליהם אתם חותמים. וודאו כי יש לכם מספיק זמן לפרוש במקרה שתחליטו שההזדמנות הזו אינה בשבילכם.

4. שווקי פשפשים

יש לכם דברים ישנים במרתף, בעליית הגג או בגראג' שמעלים אבק? אם כן, ארזו הכל על הרכב עם הילדים וגשו את שוק הפשפשים הקרוב לביתכם. ניתן לעשות כמה אלפי שקלים, תלוי מה אתם מוכרים. כדאי ללכת לשוק הפשפשים כל סופ"ש או כל סופ"ש שני. עשו מזה מאורע והראו לילדיכם כיצד ניתן להרוויח כסף בקלות ע"י מכירת דבריהם הישנים וחסרי השימוש.

5. השקעות

מניות, אגרות חוב (אג"ח), קצבאות וכו' הן דרך מעולה ליצירת הכנסה פסיבית. אם אינכם בקיאים בכל נושאי ההשקעות, כדאי לשכור שירותי ייעוץ השקעות שיעזרו לכם לבחור את ההשקעה המתאימה לכם, שימו לב כי פקיד בנק הוא לא יועץ השקעות. כדאי לקחת מס' שיעורים בתחום הכלכלה ע"מ להבין את הבסיס של מה שיועצי ההשקעות מדברים וממליצים לכם בנוגע לאסטרטגית ההשקעה שלכם. כאשר השקעות נעשות בצורה טובה ונכונה, זה יכול להשתלם לכם לאורך שנים ואפילו לעשרות שנים.

6. נדל"ן (נכסי דלא ניידי)

האם אתם צופים בתכניות ריאלטי בתחום הנדל"ן? האם חלמתם פעם על תיקון וביצוע מהפך לבתים? מה לגבי הפיכה לבעלי שטחים ובתים? תאמינו או לא, נדל"ן זו דרך מעולה להרוויח הכנסה פסיבית נוספת. עסקי הנדל"ן כולל תיקון וביצוע מהפך לבתים. הנ"ל דורש הון התחלתי מזומן או קרדיט. אם ניתן ליצור שותפות, כדאי ללכת על זה. צריך ללכת למכרזים על בתים (מהוצל"פ וכד'), ניתן להשיג בתים טובים במחיר יחסית נמוך. שכור קבלן לשיפוץ הפנים וחוץ (יכול לעלות החל מ-50,000 ש"ח ומעלה), בצעו שיערוך של הבית, מכרו אותו, הרוויחו מהמכירה וחלקו את הרווחים בניכם ובין השותפים שלכם. כמובן שניתן גם לקנות נכסים (לדוג' דירות ובתים וכד'), ולהפוך לבעלי הבית. אלטרנטיבה נוספת היא להפוך לסוכני נדל"ן. דברו עם משקיעים מנוסים ועם נדל"ניסטים בכדי לדעת האם אסטרטגיית הכנסה פסיבית זו היא נכונה בשבילכם.

7. תמלוגים

הרוויחו תמלוגים מכתיבת ספרים, שירים ופיתוח מוצרים. ניתן גם לקנות מנייה אצל אדם אחד שכתב שיר וכו' במכרזים. לדוגמה, אם כותב שירים נפטר, ליורשים שלו יש את הזכות להעלות למכרז אחוזים מסוימים מהתוכן. מציעים הצעה עבור שיר, ואם ההצעה מתקבלת, הנכם הבעלים החדשים של החלק הספציפי ומתחילים לקבל צ'ק תמלוגים כל חודש שניתן להפקידו לחשבון שלכם.

8. השתתפות בסקרים וקבוצות מיקוד

ניתן לקבל כסף בהשתתפות בסקרים מהבית ע"י הרשמה לאחד או יותר מהאתרי הסקרים באינטרנט. כל מה שצריך זה לענות על השאלות בסקר וזהו, מקבלים תשלום. דרך נוספת להרוויח הכנסה פסיבית היא להשתתף בקבוצות מיקוד. חברות שוכרות קבוצות מיקוד ע"מ לבדוק מוצרים חדשים לפני יציאה לשוק. מדוע החברות עושות זאת? החברות רוצות לברר האם המוצר החדש יהיה רווחי, החברות רוצות שההחזר על ההשקעה במוצר החדש יהיה מהיר וגדול. סקרים וקבוצות מיקוד לא יעשו אותנו מיליונרים בין לילה אבל אפשר להרוויח אלפי שקלים בחודש רק ע"י הצגת הדעה שלנו על מוצרים ושירותים.

 

לסיכום,
הכנסה פסיבית היא הדרך הטובה והנכונה בכדי לעלות לדרך חדשה של עצמאות וחופש כלכלי. חלק מצורות ההכנסה דורשות יותר עבודה והשקעה מאחרות אך ההחזר על הזמן וההשקעה המינימלית יכול להשתלם בשנים הבאות. כך נוכל להיות בעלי ממון כלכלי בטוח לעתידנו ולעתיד משפחתנו.

תורגם במקור מהמאמר:
http://www.huffingtonpost.com/amandah-blackwell/top-8-ways-to-create-passive-income_b_4654371.html

הפוסט פורסם בהחיים הטובים, הכנסה פסיבית, כללי, לחשוב מחוץ לקופסא עם התגיות , , , , . הוסף למועדפים את הקישור הישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *