שלוש המסננות

אדם אחד בא לסוקרטס ואמר: “שמעת מה אומרים על הידיד שלך?”

“לא”, ענה סוקרטס, “אבל לפני שאתה מספר, תגיד לי, האם העברת את השמועה על ידידי דרך שלוש המסננות?”

“אילו מסננות”, שאל האורח.

“הראשונה, מסננת האמת – האם אתה בטוח שהדבר שאתה עומד לספר לי על ידידי הוא אמת?”

האורח היסס: “בעצם אני לא בטוח. אני רק שמעתי את הסיפור מפי אחר… ומהי המסננת השניה?”

“המסננת השניה”, אמר סוקרטס, “היא מסננת הטוב. האם הדבר שאתה עומד לספר לי על ידידי הוא דבר טוב?

“להיפך”, אמר האורח, “זהו משהו איום ונורא. והשלישית?”

“המסננת השלישית היא מסננת הנחוץ”, המשיך סוקרטס, “האם זה נחוץ לספר לי את הדבר הנורא על ידידי, שספק אם הוא אמת?”

אחרי הפסקה אמר האורח: “לא, אין זה נחוץ כל כך”.

“אז תשתוק!” אמר לו סוקרטס. (מקור לא ידוע)

פורסם בדברים מדהימים, כללי, מוסר השכל | תגיות , , | השאר תגובה

7 דברים מגעילים שכולנו עושים ונהנים מהם

אף אחד מאיתנו לא יודע אבל לכולנו יש הרגלים מגונים לעשות דברים מסוימים שלא היינו עושים בפרהסיה… אבל אם אנחנו עם עצמנו בלבד… למה לא?? ופעמיים כי טוב! 🙂
צפו ב-7 הדברים המגעילים שכולנו עושים בסתר ומאוד נהנים מהם!!

פורסם בגברים ונשים, כללי, סרטונים מצחיקים | תגיות , , | השאר תגובה

איך לקשור עניבה?

רוצים לדעת איך לקשור עניבה? לפניכם סרטון שמציג כיצד קושרים עניבה בצורה פשוטה ומדליקה.
יותר לא תצטרכו לבקש עזרה איך לקשור עניבה לחתונה, בר-מצווה וכל אירוע אחר

פורסם בהחיים הטובים, כללי, שימושי | תגיות , , , , , , , | השאר תגובה

דרך מדליקה לגרום לאנשים להניח את הסמארטפון ולדבר…

ראו איזו דרך מקורית חשבו בפאב המגניב הבא בכדי לגרום ללקוחותיו להניח את הסמארטפון בצד ולדבר האחד עם השני מבלי להתעסק בטלפון הנייד.
מעניין איזה פאב ירים את הכפפה פה בארץ 🙂

כל-כך פשוט וגאוני!

פורסם באוכל, גברים ונשים, דברים מדהימים, החיים הטובים, המצאות חדשות, לחשוב מחוץ לקופסא | תגיות , , , , , | השאר תגובה

איך לקבל החזר של מיסי הנמל (כרטיסי טיסה שלא בוצע בהם שימוש)

החזר תשלום מיסי נמל

פספסתם את הטיסה? ביטלתם את הטיסה כי הייתם חולים? אל תתנו לסוכנות הנסיעות או לחברת התעופה לעבוד עליכם ולהוציא אתכם פראיירים כשהם יאמרו לכם שכרטיס הטיסה שלכם הוא 100% לא ניתן להחזרה!

מחיר כרטיס הטיסה מתחלק ל-2, הסכום שמגיע לחברת התעופה הפרטית על השירות והסכום שמגיע לנמל התעופה (למדינה) כתשלום מס (ידוע גם כ"מיסי נמל") על השימוש בנמל התעופה ושירותיו עבור הטיסה.

סביר להניח שהסכום שמגיע לחברת התעופה הוא באמת לא ניתן להחזרה באופן מלא! לעומת זאת, מיסי הנמל תמיד ניתנים להחזרה. העניין הוא שחברות התעופה וסוכנויות הנסיעות לעולם לא יספרו לכם על כך מכיוון שהם מרוויחים על כך סכום כסף גדול מאוד על ידי כך שהם משאירים את מיסי הנמל ששילמתם – אצלם בכיס.

חברות התעופה נדרשות לפרסם את כמות הנוסעים, מטען ודואר שעל הטיסות לשדה התעופה שממנו ממריאים ולשדה התעופה שאליו טסים, על מנת ששדות התעופה יוכלו לחשב בדיוק את המיסים והחיובים שיש לחייב את חברת התעופה. בנוסף, חברות התעופה תמיד מחויבות בתשלום בפועל עבור המס' המדויק של כמות האנשים שטסו בפועל. אם הזמנת כרטיס ולא טסת בפועל – חברת התעופה לא צריכה לשלם את המיסים שלך לנמל התעופה. זה לא נחשב עבירה בפועל, אבל, חברת התעופה מסרבת להחזיר את המיסים האלו ללקוח בצורה אוטומטית.

רק אם נדרוש זאת, חברת התעופה תשקול להחזיר לנו את המיסים הללו. זה לא יהיה פשוט לקבל את ההחזר מנציג שירות זוטר בשירות הלקוחות, מכיוון שאלו עובדים עם נהלים נוקשים ותשובות מתומללות מראש ונושא החזר מיסי הנמל עבור כרטיסים שלא היו בשימוש – לא ברמת הכשרתם.

כיצד חברות התעופה עובדות:
  • נניח כי הנך מחזיק כרטיס טיסה של חברת התעופה ABC מפריז לניו-יורק. עבור הטיסה נרכשו 300 כרטיסים אך לבסוף הגיעו רק 285 נוסעים כך שנותרו 15 מקומות פנויים במטוס.
  • חברת התעופה מעבירה את נתוני הטיסה הנוסעים (כולל הכמות) לשדה התעופה בפריז ולניו-יורק ומקבלת בתמורה חשבונית תשלום עבור 285 נוסעים.

עם זאת, חברת התעופה ABC כבר קיבלה את מלוא התשלום של כרטיסי הטיסה מ-300 הנוסעים, תשלום הכולל בתוכו את עלות הטיסה בפועל ואת מיסי הנמל. ישנם כרטיסי טיסה שעלות הטיסה ניתנת להחזר (refundable) – זאת בהתאם לחוקי הכרטיס אשר משתנה מכרטיס לכרטיס. לצורך הדוגמא, נניח כי הכרטיס שברשותנו הוא כרטיס מוזל ועפ"י החוקים שלו – עלות הטיסה לא ניתנת להחזר (non-refundable).

אך מה לגבי 15 הנוסעים שלא הופיעו לטיסה? מה לגבי מיסי הנמל ששולמו ע"י 15 הנוסעים שלא הופיעו לטיסה? כלום!! חברת התעופה ABC שומרת את המיסים לעצמה! שוב, זו לא עבירה, מכיוון שחברת התעופה קובעת מדיניות ונהלים משל עצמה בנושא (האותיות הקטנות…). והמדיניות ונהלים הללו קובעים במפורש כי "הנוסע זכאי לקבל החזר של מיסי הנמל – אם הוא דורש זאת במפורש".

כאן קבור הכלב, "אם" הוא דורש. ומה לגבי מצב בו הנוסע אינו דורש את ההחזר? חברת התעופה ABC שומרת את הכסף לעצמה. כמובן שחברות התעופה לא מעוניינות ליידע אותנו כי אנו זכאים לקבל את החזר מיסי הנמל, זו הסיבה שהן אומרות לנו כי חוקי הכרטיס לא מאפשרים החזר כספי על מחיר הטיסה אם הכרטיס מבוטל. כך, חברות התעופה אינן משקרות לנו בפועל, אלא לא מציינות את כל האמת בפנינו.

למה לעשות רעש גדול מכמה דולרים של מיסי הנמל? מהסיבה הבאה: בנמל התעופה של אמסטרדם Schiphol, חברות התעופה מחזיקות בממוצע סכום של כ-30 אלף אירו של מיסי נמל של נוסעים שלא הופיעו לטיסתם. ביום!!

בנמל התעופה של לונדון Heathrow זה אפילו יותר: כ-55 אלף אירו של מיסי נמל כל יום!

וזה הכסף שלך! ואתה זכאי לקבלו בחזרה!

 איך לקבל את כספך בחזרה?

נאמר זאת בצורה הפשוטה ביותר, צריך לדרוש אותו! לחברות התעופה ואתרי סוכני נסיעות יש מרכזי שירות שניתן ליצור עימן קשר וזמינים בטלפון, באימייל וברשתות החברתיות. הדרך הטובה ביותר לקבל החזר עבור מיסי הנמל היא בעזרת שימוש באימייל, בצורה הזו כל השיחות והזמנים יהיו מתועדים כך שחברות התעופה לא יוכלו לחזור בם ולהצהיר שמעולם לא הבטיחו או אמרו דבר מה.

סביר להניח כי התגובה הראשונה שתתקבל הינה שהכרטיס הוא לא בר החזר ולכן גם מיני הנמל אינם ברי החזר גם כן. אבל זה לא נכון, המשיכו ללחוץ! ענו להם בחזרה כי אינכם מעוניינים בהחזר החלק של עלות הטיסה אלא החזר של מיסי הנמל בלבד. שימו לב! מיסי הנמל תמיד, אבל תמיד ניתנים להחזרה!!

מספר דברים שכדאי לזכור
  • רכשת את כרטיסך בצורה ישירה מול חברת התעופה? צרו קשר עימם!
    אם רכשת את כרטיסך דרך אתר של סוכנות נסיעות באינטרנט – צור קשר עם שירות הלקוחות של האתר.
  • חברות תעופה רבות דורשות עמלה של 25 אירו ויותר. חסוך זמן ודרוש החזר אך ורק כאשר החזר מיסי הנמל באופן ודאי גבוה מ-25 אירו.
  • אם כרטיס הטיסה הינו של חברות התעופה כגון Easyjet, Ryanair או FlyBe וכד', שימו לב כי אלו חברות מוזלות שברשותן דילים עם מס' נמלי תעופה בעולם והן לא תמיד משלמות מיסי נמל (זו הסיבה כי רוב טיסותן מוזלות ביותר) וכמובן, שאם אינך משלם מיסי נמל – אין גם שום החזר רלוונטי.

תורגם במקור מהמאמר:
http://www.re-fund.com/how-to-get-an-airport-tax-refund-unused-ticket/

החזר מיסי נמל

החזר מיסי נמל

פורסם בהחיים הטובים, כללי, כסף, צדק חברתי | תגיות , , , , , | השאר תגובה

5 שיטות כיצד להיפטר מריחות רעים במקרר

אחרי החגים מגיעות השאריות. אך אפילו ללא החגיגות אנחנו מגזימים בכמויות האוכל ובצורה שבה אנו מאחסנים אותו. ידעתם כי מעבר למטהרי אוויר מלאכותיים ניתן להשתמש בתכשירים בריאותיים, זולים וירוקים על מנת להיפטר מריחות מקרר רעים? קודם כל, מומלץ לנסות מטהר אוויר טבעי למטבח שלנו ורק לאחר מכן לנסותו על המקרר.

תופתעו לגלות כי כל 5 האפשרויות ברשימה זולות יותר ממה שחשבתם וכל המרכיבים כבר קיימים במטבח שלכם, אז למה לא לנסות אותם בפעם הבאה שנרגיש ריח רע המגיע מן המקרר שלכם?

לפני שנבצע את הצעד הראשון, כדאי לזכור כי מומלץ לאחסן את האוכל בצורה נכונה ע"י אחסונו במיכלים סגורים על מנת שהריח לא יתפשט. ברגע שריחות אוכל ממספר מקורות מתערבבים, כימיקלים "ריחניים" נוצרים בגלל הטמפרטורה הנמוכה בתוך המקרר. חשוב לבצע בדיקה שגרתית שוטפת של תאריכי המוצרים במקרר ולזרוק את המוצרים שתוקפם פג.

5 השלבים הטבעיים להיפטר מריח רע במקרר:

1. וודאו שהמקרר נקי. אם לא, כבו אותו, הוציאו את כל תכולתו החוצה בזמן שהוא מפשיר, אחסנו את כל המוצרים במכשיר קירור אחר שלא יתקלקלו. נקו את כל המדפים והמגירות בעזרת עיסה סמיכה של סודה לשתייה ומים. בנוסף להסרה של כתמי אוכל, פעולה זו גם מסירה ריחות רעים.

2. לאחר מכן ניתן לטהר את המקרר עם סודה לשתייה. הציבו מיכל פתוח עם סודה לשתייה בתוכו ותנו לו לספוג את הריחות הרעים לתוכו לפחות ל-24 שעות.

3. אם סודה לשתייה לא מספקת, ניתן לפזר קפה טחון טרי בצורה שווה על צלחת ולהניח אותה במקרר ל-24 שעות. הקפה ידוע כסופג ריחות יעיל ביותר. במקום לזרוק את הקפה הטחון לאחר 24 השעות שהיה במקרר תוכלו לערבב אותו עם אדמה ולהשתמש בו כדשן לפרחים או עציצים שברשותכם.

4. כוונו את טמפרטורות המקרר והמקפיא בהתאם למוצרים – טמפרטורה גבוהה מידי גורמת לקלקול המוצרים ומזרזת היווצרות ריחות רעים. טמפרטורה נמוכה מידי תגרום לבזבוז חשמל מיותר ותתרום להתחממות כדור-הארץ.

5. לרענון הריח המקרר ניתן לספוג חתיכת צמר גפן ב-וניל ולהשאיר במקרר ל-12 שעות שיפיקו ריח נהדר וארומה נקייה.

עם הטיפים הנ"ל, תוכלו בקלות לשמור על המטבח ועל המקרר נקיים וריחניים במחיר סימלי. רק זיכרו שהמקרר מריח אך ורק בריחות של המוצרים שבו. דאגו לבחור את המזון שאתם אוכלים בקפידה ואחסנו אותו בצורה נכונה כך שתדירות הרענון שתידרשו לבצע בו תהיה נמוכה ביותר.

תורגם במקור מהמאמר:
http://greenlivingideas.com/2012/01/09/natural-remedies-to-deodorize-refrigerator/

פורסם באוכל, החיים הטובים, כללי, שימושי | תגיות , , , | השאר תגובה

8 דרכים הכי טובות ליצירת הכנסה פסיבית

כמה נהדר זה יכול להיות אם יכולנו לקבל זרם מתמשך של כסף שיופקד לחשבוננו כל חודש? חישבו על זה. לא היינו צריכים לדאוג לשלם את החשבונות בזמן או לדאוג שיהיה לנו מספיק כסף עבור רכישת מוצרים למשפחתנו. תוספת של 2000 ש"ח, 4000 ש"ח ואולי מעט יותר בקלות יפחיתו מאיתנו דאגות ולחץ הנוגעים לכסף.

בעוד שקבלת הכנסה פסיבית ממספר מקורות היא האידיאל, מומלץ לבחור את המקור שמתאים ביותר עבורנו. לדוגמה, אם מרוויחים כסף מבלוג, צריך לשלם עבור אחסון האתר, לבחור את הנישה הנכונה, לעצב את האתר (או לשלם למישהו שיעצב עבורנו), יצירת לו"ז לכתיבת פוסטים, שיתוף הפוסטים שיצרנו, פיתוח קהילה, בלוג אורח ובחירת השותפים העסקיים הטובים ביותר עבור הנישה שלנו. כתיבת בלוג זו עבודה, אבל זו עבודה כיפית!

אם את/ה באמת רוצים להרוויח עוד הכנסה חודשית ולהתחיל לחסוך לפרישה (או לחיסכון), לימודים, חופשה וכו', קראו את 8 הדרכים הטובות ביותר ליצירת הכנסה פסיבית שלהלן. חלקן דורשות יותר עבודה מאחרות אך כולן יכניסו כסף נוסף לכיסכם.

8 הדרכים ליצירת הכנסה פסיבית

1. שיווק שותפים

שיווק שותפים זו בעצם עבודה מול חברה ו/או יזם ומכירת מוצריהם. לדוגמה, אם ברשותך אתר טכני, ניתן להפוך להיות משווק של חברה לאחסון אתרים או חברת המשווקת תוכנות אנטי-וירוס. ניתן להרוויח אלפי שקלים ואף עשרות אלפי שקלים אם האתר הוא בעל כמות נכבדת של תנועה וברשותך כמה אלפי מנויי דואר אלקטרוני. עבודה כמשווק שותפים דורשת התמדה וזמן. עליך ליצור תנועה לאתרך, שיווק בדואר אלקטרוני ובמדיה החברתית. האם זה בשבילך? לשיפוטך.

2. התחל עסק כפרילנסר

תמיד רצית להיות בעל עסק משל עצמך? ניתן לפתוח עסק צידי במקביל לעבודתך כשכיר במשרה מלאה או חלקית. לדוגמה, אם תפקידך מעצב גרפי או אתרים, תוכלו לפתוח עסק לעיצוב גרפי או אתרים משלכם מהצד. אם אתם אוהבים לעצב תכשיטים, תוכלו למכור את יצירותיכם בירידי אומנות וגם אונליין באתר ייעודי. פתיחת עסק עלול להיות מרתיע, אך אם הנכם מאמינים בעצמכם ובעבודתכם, תוכלו להרוויח כסף לא קטן, אפילו כמו השכר במשרתכם כשכירים. חפשו אנשים שעושים את מה שאתם רוצים לעשות ודלו מהם מידע, החל מהנושאים הטכניים של עסק ועד לנושאים הספציפיים לתחום העיסוק הרצוי. מצאו את שגיאותיהם וחפשו הדרכה מתאימה לשיפור ושדרוג.

3. שיווק רשתי

שיווק רשתי או שיווק רב-שלבי (ידוע גם כפירמידה) הינו אחד מההכנסות הפסיביות הפופולריות הקיימות. כאשר מצטרפים לחברה של שיווק רשתי, אתם הופכים לחלק מהקבוצה. המטרה, לרוב, היא להפוך למנהל, כגון מנהל מחוז של אזורך, מכיוון שכך ניתן להרוויח יותר כסף. החיסרון בשיווק רשתי הינו מנהיגות חלשה והדגש על בניית קבוצות במהירות. אם מצטרפים לקבוצה עם הנהגה חלשה, יהיה קשה מאוד להתחבר לשיווק רשתי. אם הקבוצה שאליה מצטרפים הינה בעלת הנהגה שיודעת כיצד לבנות ולפתח את האנשים והקבוצות, ניתן להצליח בגדול ואף להגיע לסכומים רציניים כגון 15,000 ש"ח ואף יותר בחודש. אזהרה קטנה: קראו את כל האותיות הקטנות והחוזים עליהם אתם חותמים. וודאו כי יש לכם מספיק זמן לפרוש במקרה שתחליטו שההזדמנות הזו אינה בשבילכם.

4. שווקי פשפשים

יש לכם דברים ישנים במרתף, בעליית הגג או בגראג' שמעלים אבק? אם כן, ארזו הכל על הרכב עם הילדים וגשו את שוק הפשפשים הקרוב לביתכם. ניתן לעשות כמה אלפי שקלים, תלוי מה אתם מוכרים. כדאי ללכת לשוק הפשפשים כל סופ"ש או כל סופ"ש שני. עשו מזה מאורע והראו לילדיכם כיצד ניתן להרוויח כסף בקלות ע"י מכירת דבריהם הישנים וחסרי השימוש.

5. השקעות

מניות, אגרות חוב (אג"ח), קצבאות וכו' הן דרך מעולה ליצירת הכנסה פסיבית. אם אינכם בקיאים בכל נושאי ההשקעות, כדאי לשכור שירותי ייעוץ השקעות שיעזרו לכם לבחור את ההשקעה המתאימה לכם, שימו לב כי פקיד בנק הוא לא יועץ השקעות. כדאי לקחת מס' שיעורים בתחום הכלכלה ע"מ להבין את הבסיס של מה שיועצי ההשקעות מדברים וממליצים לכם בנוגע לאסטרטגית ההשקעה שלכם. כאשר השקעות נעשות בצורה טובה ונכונה, זה יכול להשתלם לכם לאורך שנים ואפילו לעשרות שנים.

6. נדל"ן (נכסי דלא ניידי)

האם אתם צופים בתכניות ריאלטי בתחום הנדל"ן? האם חלמתם פעם על תיקון וביצוע מהפך לבתים? מה לגבי הפיכה לבעלי שטחים ובתים? תאמינו או לא, נדל"ן זו דרך מעולה להרוויח הכנסה פסיבית נוספת. עסקי הנדל"ן כולל תיקון וביצוע מהפך לבתים. הנ"ל דורש הון התחלתי מזומן או קרדיט. אם ניתן ליצור שותפות, כדאי ללכת על זה. צריך ללכת למכרזים על בתים (מהוצל"פ וכד'), ניתן להשיג בתים טובים במחיר יחסית נמוך. שכור קבלן לשיפוץ הפנים וחוץ (יכול לעלות החל מ-50,000 ש"ח ומעלה), בצעו שיערוך של הבית, מכרו אותו, הרוויחו מהמכירה וחלקו את הרווחים בניכם ובין השותפים שלכם. כמובן שניתן גם לקנות נכסים (לדוג' דירות ובתים וכד'), ולהפוך לבעלי הבית. אלטרנטיבה נוספת היא להפוך לסוכני נדל"ן. דברו עם משקיעים מנוסים ועם נדל"ניסטים בכדי לדעת האם אסטרטגיית הכנסה פסיבית זו היא נכונה בשבילכם.

7. תמלוגים

הרוויחו תמלוגים מכתיבת ספרים, שירים ופיתוח מוצרים. ניתן גם לקנות מנייה אצל אדם אחד שכתב שיר וכו' במכרזים. לדוגמה, אם כותב שירים נפטר, ליורשים שלו יש את הזכות להעלות למכרז אחוזים מסוימים מהתוכן. מציעים הצעה עבור שיר, ואם ההצעה מתקבלת, הנכם הבעלים החדשים של החלק הספציפי ומתחילים לקבל צ'ק תמלוגים כל חודש שניתן להפקידו לחשבון שלכם.

8. השתתפות בסקרים וקבוצות מיקוד

ניתן לקבל כסף בהשתתפות בסקרים מהבית ע"י הרשמה לאחד או יותר מהאתרי הסקרים באינטרנט. כל מה שצריך זה לענות על השאלות בסקר וזהו, מקבלים תשלום. דרך נוספת להרוויח הכנסה פסיבית היא להשתתף בקבוצות מיקוד. חברות שוכרות קבוצות מיקוד ע"מ לבדוק מוצרים חדשים לפני יציאה לשוק. מדוע החברות עושות זאת? החברות רוצות לברר האם המוצר החדש יהיה רווחי, החברות רוצות שההחזר על ההשקעה במוצר החדש יהיה מהיר וגדול. סקרים וקבוצות מיקוד לא יעשו אותנו מיליונרים בין לילה אבל אפשר להרוויח אלפי שקלים בחודש רק ע"י הצגת הדעה שלנו על מוצרים ושירותים.

 

לסיכום,
הכנסה פסיבית היא הדרך הטובה והנכונה בכדי לעלות לדרך חדשה של עצמאות וחופש כלכלי. חלק מצורות ההכנסה דורשות יותר עבודה והשקעה מאחרות אך ההחזר על הזמן וההשקעה המינימלית יכול להשתלם בשנים הבאות. כך נוכל להיות בעלי ממון כלכלי בטוח לעתידנו ולעתיד משפחתנו.

תורגם במקור מהמאמר:
http://www.huffingtonpost.com/amandah-blackwell/top-8-ways-to-create-passive-income_b_4654371.html

פורסם בהחיים הטובים, הכנסה פסיבית, כללי, לחשוב מחוץ לקופסא | תגיות , , , , | השאר תגובה